Revolut – atrakcyjna opcja płatności za zakupy w Chinach

Popularność zakupów w Chinach wynika przede wszystkim z oszczędności pieniędzy. To co jednak irytuje nas najbardziej, to zazwyczaj wysokie opłaty bankowe za przewalutowanie przelewów. Posiadacze kont w polskich złotówkach płacą za zakupy w Chinach dolarami i właśnie to przewalutowanie zawsze znacząco podnosi ostateczną kwotę wydaną na zakupy. Oczywiście problem nie jest tak zauważalny przy zakupach na niewielkie kwoty, ale kupując telefony czy sprzęt RTV, nagle o kilka procent wyższy kurs przewalutowania generuje całkiem wysoką sumę. Rozwiązaniem tego problemu może być jednak system płatności Revolut, który funkcjonuje na zasadzie wirtualnego konta bankowego, do którego nawet można wyrobić sobie fizyczną kartę płatniczą.

Co czyni system Revolut godnym polecenia?

Wiele osób regularnie robiących zakupy w Chinach, na pewno już dawno wykorzystuje do tego celu konta PayPal, gdzie kursy przewalutowania wciąż są wysokie, ale zazwyczaj i tak niższe niż w bankach. Pod tym kątem Revolut jest absolutnym zwycięzcą. Kursy przewalutowania są naprawdę zbliżone do standardu, do kursów znanych nam z kantorów, a i samo korzystanie z konta nie jest obarczone wysokimi opłatami.

Kolejna ciekawa opcja to system „chargeback”. Posiadacze kont PayPal na pewno znają dostępną tam opcję rozpoczęcia sporu, dzięki której można liczyć na szybki zwrot pieniędzy w przypadku, gdy sprzedawca z Chin nas oszuka. Opcja „chargeback” działa podobnie, choć trzeba przyznać, że czas rozwiązywania takich sporów jest sporo dłuższy. Jest na to jednak pewne rozwiązanie, o którym powiemy nieco później.

Zakładamy swoje konto w Revolut

Zacznijmy może od samego założenia konta w serwisie, co nic nie kosztuje i nikomu nie powinno sprawić większych problemów. Aby móc korzystać z systemu płatności należy posiadać aplikację mobilną, która dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS. Po pobraniu aplikacji wystarczą ją uruchomić, a następnie pominąć kilka ekranów informacyjnych. W kilku kolejnych oknach zostaniemy poproszeni o podanie swoich podstawowych danych osobowych, a także numeru telefonu. Numer musi być prawidłowy, gdyż system wysyła na niego wiadomość SMS z numerem weryfikacyjnym. Na tym proces zakładania konta jest zakończony.

Dodajemy kartę płatniczą w Revolut

Aby korzystać z konta, koniecznie należy oczywiście dodać do niego kartę płatniczą. Mamy tutaj dwie opcje, a więc uruchomienie karty wirtualnej albo złożenie zamówienia na kartę fizyczną. Ta druga opcja może być ciekawym rozwiązaniem dla osób często podróżujących po różnych krajach. Do zwykłych zakupów online w zupełności wystarczy karta wirtualna. Aby to zrobić, należy najpierw doładować swoje konto w systemie kwotą nie mniejszą, niż 50 zł.

Kiedy pieniądze pojawią się na koncie, musimy udać się do zakładki „More” w aplikacji i przejść prosty proces weryfikacyjny. Należy przygotować jakiś dokument tożsamości, chociażby dowód osobisty. Proces jest bardzo prosty, gdyż aplikacja wykorzysta aparat fotograficzny w telefonie do zrobienia zdjęcia dokumentu, po czym wyśle je do serwisu.

Napisz komentarz

chinskieceny